اقدامات لازم برای ثبت نام وام ازدواج

اقدامات لازم برای ثبت نام وام ازدواج

ازدواج از جمله سنت هایی است که تقریبا در همه فرهنگ ها دیده می شود که امروزه با بالارفتن سطح زندگی و توقعات افراد میل به تجرد در افراد بیشتر شده و هر روزه شاهد ازدواج‌هایی کمتر وب ی‌دوام‌ تر در اقصی نقاط جهان هستیم.

به تازگی تحقیقات زیادی که در زمینه ازدواج انجام شده است، نشان دهنده می دهد برخلاف گذشته که ادعا می شدافراد متأهل نسبت به افراد مجرد دارای سلامت روحی و جسمی بیشتری می باشد ادعای چندان درستی نبوده و از این رو امروزه شاهد به وجود آمدن دو گروه از افراد هستیم که گروهی موافق ازدواج هستند و گروهی مخالف،چراکه مفهوم زندگی مشترک برای بسیاری از افراد دچار تغییرات جدی شده است. با وجود همه ی مشکلاتی که برسر راه ازدواج وجود دارد حکومت ها در جوامع گوناگون برای برطرف کردن برخی مشکلات در زمینه ازدواج اقدام به طرح راه حل هایی از جمله اعطای تسهیلات و وام از طریق ثبت نام وام ازدواجبرای راحت تر شروع کردن زندگی زوج های جوان کرده اند تا کمکی به آن ها در جهت ساختن زندگی بهتر کرده باشند.

اقدامات لازم برای ثبت نام وام ازدواج

آیا چیزی از تاریخچه پیدایش ثبت نام وام ازدواج می دانید؟

ثبت نام وام ازدواجبرنامه ایی بود که نازی ها در آلمان برای ترغیب مردم به ازدواج و تشکیل خانواده از آن استفاده می کردند تا با این کار نیروهای بیشتری برای جنگ، کار و …. برای کشور خود داشته باشند.

اولین تبلیغ های انجام شده برای ثبت نام وام ازدواجدر سال ۱۹۳۳ به شکل کوپن کالاهای خانگی به افرادی که قصد ازدواج داشتند اعطا می شد.

برای این کار زن باید کار خود را در بیرون از منزل رها می کرد که در این صورت بیشتر اقتصاد خانواده به مرد متکی می شد. در شرایطی که درآمد مرد پایین تر بود و نمی توانست از عهده تامین مخارج خانواده بربیاید اجازه کار مجدد در بیرون از خانه به زن واگذار می شد در غیر این صورت این زوج یکی از واجدین شرایط برای ثبت نام وام ازدواجمی شدند.

اما مزایای ثبت نام وام ازدواجنسبت به سایر وام های بانکی چیست؟

 • اکثر بانک هایی که وجود دارند می توانند با ارایه وام ازدواج درکوتاه ترین زمان ممکن موجب تامین هزینه های مراسم عروسی و سایر مخارج شوند.
 • ثبت نام وام ازدواجبا کم ترین بهره بانکی نسبت به سایر وام های موجود انجام می گیرد.
 • بعد از ثبت نام وام شما فرصت زیادی برای برگرداندن آن دارید.
 • با گرفتن وام ازدواج تا حد زیادی می توانید از فشارهای مالی که در زمان مراسم عروسی وجود دارند بکاهید.

بعداز ثبت نام وام ازدواج چه کاری انجام دهیم تا در مصرف آن صرفه جویی لازم را کرده باشیم؟

 1. بهتر است میزان بودجه ی لازم برای مراسم خود را بدانید.
 • برای این کار جزئیات عروسی خود را با دقت برنامه ریز یکنید، ازجمله هزینه تمام کالاها و کارهایی که قرار است در مراسم انجام دهید.
 1. برای کوتاه تر شدن گرفتن وام ازدواج در بانک اعتبار خوبی برای خود بسازید.
 1. بهترین راه برای به حداقل رساندن بدهی،به حداقل رساندن هزینهاست که میتوان بابرنامه ریزی،تحقیق وآماده سازی مناسب اینکار را انجامدهید.

تفاوت عمده ایی که ثبت نام وام ازدواجبا گذشته دارد امکان ثبت نام وام به صورت آنلاین می باشد که از این طریق بسیاری از کارهایی که انجام آن ها گرفتن وام را بسیار زمان بر می کرد امروزه به راحتی انجام می شوند.

چرا فکر می کنید ثبت نام وام ازدواج گزینه ی مناسبی برای تامین بخشی از هزینه های موجود است؟

 • با این کار شما یک صرفه جویی ۳ تا ۵ ساله را از نظر زمانی برای خود خواهید داشت.
 • با توجه به وجود تقاضاهای بسیاری که برای ثبت نام وام ازدواج وجود دارد بانک های بیشتری در حال ایجاد شرایطی هستند که بتوانند به متقاضیان این نوع وام ها خدمات ارایه دهند.

در اینجا می خواهیم به برخی از سوالاتی که ممکن است در هنگام ثبت نام وام ازدواجبرای شما پیش بیاید جواب بدهیم:

 1. وجود ضامن موردتاییدبانک در هنگام ثبت نام وام ازدواجچقدر ضروری است؟

معرفی شخصی به عنوان ضامن به بانک در صورتی که واجد شرایط زیر بوده و مورد تایید مسئول بانک با تـوجه به سوابق بانکی اش باشد الزامی است.

 • چنانچه زوج متقاضی وام در یک بانک ثبت نام کرده باشند یک نفر می تواند ضامن هردو محسوب شود.
 • اگر فرد متقاضی ثبت نام وام ازدواج کارمند رسمی یکی از موسسات و نهاد ها باشد نیازی به معرفی ضامن نداشته و مبلغ وام به صورت ماهانه از حقوق فرد کسر خواهد شد.
 • چنانچه ضامن کارمند رسمی یا بازنشسته باشد با ارایه آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی و… به بانک می تواند ضمانت فرد را برعهده گیرد.
 • هم چنین فردی که دارای پروانه کسب باشد می تواند به عنوان ضامن به بانک معرفی شود.
 1. آیابرای ثبت نام وام ازدواج، ثبت نام یکی از زوجین کافی است؟

خیر،زیرا هرکدام از دو نفر دارای هویت مستقلی می باشند ازاین رو هرکدام باید به طورجداگانه در سامانهثبت نام وام ازدواجثبت نام نمایند تا هرکدام کدرهگیری خود را دریافت نمایند.

 1. آیا یک نفر می تواند دوبار از تسهیلات ازدواج استفاده نماید؟

خیر، چراکه ازتسهیلات قرض الحسنه ازدواج تنها یک بار می توان استفاده کرد.

 1. آیا یک نفر می تواند برای ازدواج دوم در سامانه ثبت نام وام ازدواجتقاضای وام کند؟

این فرد در صورتی می تواند درخواست خود را در این خصوص در سامانه ثبت نماید که برای ازدواج اول خود این کار را انجام نداده باشد.

اقدامات لازم برای ثبت نام وام ازدواج

برچسب ها